شنیون عروس

رئیس‌ کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه بانک مرکزی در هیچ کشوری از دنیا تحریم‌شدنی نیست و مستقل از دولتها عمل می‌کند، گفت: کره جنوبی و چین بدهی نفتی به ایران ندارند.

به گزارش مهر، محمود بهمنی در حاشیه هشتمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش‌خصوصی در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه به توافقاتی در مورد بدهی هند به ایران رسیده‌ایم که بر این اساس، دو سوم مطالبات که رقمی بالغ بر 5 هزار میلیارد دلار است، را وصول کرده‌ایم.

رئیس کل بانک مرکزی هرگونه مشکل در وصول مطالبات ایران از کره جنوبی و چین را رد کرد و افزود: در این مورد مشکل خاصی وجود ندارد.

وی همچنین در مورد دریافت طلا به جای ارز از هند به جای مطالبات ایران تصریح کرد: در مقطعی از زمان این موضوع مطرح شد، اما اگر نیاز باشد، این کار را نیز در دستور کار قرار می‌دهیم؛ اما اگر طلا می‌گرفتیم هم اکنون با شرایط جاری طلا و شرایط خاصی که بحران‌های اقتصادی دنیا به وجود آورده‌‎اند، چندان به صلاح نبود.

بهمنی گفت: البته ما از سال‌های قبل این پیش‌بینی را کرده بودیم که مقداری طلا خریداری و ذخیره‌سازی شود که خوشبختانه رقم قابل توجهی به ذخایر کشور اضافه شده و این حرکت خوبی بوده است.

وی در مورد اینکه آیا تحریم بانک مرکزی امکان پذیر است؟ گفت: برخی غربی‌ها بحث سیاسی به راه می‌اندازند و استقلال بانک مرکزی را نادیده می‌گیرند، در حالی که بانک مرکزی مستقل است و در تمام دنیا نیز بانکهای مرکزی وابسته به دولتها نیستند، بنابراین تحریم بانک مرکزی غیر اصولی و غیرمنطقی است.

رئیس کل بانک مرکزی خاطرنشان کرد: ملتها را هیچ وقت نباید تحریم کرد. اگر این کار انجام شود، مغرضانه است و بحث غیراستاندارد و غیراصولی به شمار می‌رود که دنیا آن را مورد شماتت قرار می‌دهد.

وی اظهار داشت: فکر نمی‌کنیم این اتفاق رخ دهد، البته یک یا دو بار در برخی از کشورها، تحریم بانک مرکزی اتفاق افتاده است؛ ولی عملا این کار، کار غیر اصولی است و اگر یک کشوری چنین کاری را انجام دهد، دنیا به او خواهد خندید.
نوشته شده در  2015-08-19  توسط taavony 


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ