شنیون عروس

واحد مرکزی خبر: استاندار تهران گفت : همه امور برای ساخت آزادراه همت ـ ‌کرج آماده است و اگر تملک اراضی به خوبی ساماندهی شود در 10 ماه نیز قابل اتمام است.
 
مرتضی تمدن روز شنبه در مراسم کلنگ ‌زنی ساخت ادامه آزادراه همت ـ کرج گفت : رئیس جمهوری ، معاون اول وی و وزیر راه و ترابری در این طرح ، پیگیری جدی دارند که نشان می دهد دولت ساماندهی مسایل استان تهران را مهم می داند.

تمدن گفت: این طرح 8 شهریور امسال به تصویب رسید و با توجه به اینکه بودجه‌ امسال بسته شده بود و نمی‌توانیم پیش‌بینی بودجه کنیم ، باید در بودجه سال 89 اعتبار قابل توجهی برای آن در نظر بگیریم.

استاندار تهران افزود : آمادگی داریم 20 میلیارد تومان از بودجه استان تهران را در اختیار مدیریت راه و ترابری استان قرار دهیم.

وی خاطر نشان کرد: آزدراه همت - کرج به دو منطقه تقسیم شده است و اگر از دو منطقه عملیات ساخت آغاز شود سریعتر تمام می شود.

طرح آزادراه همت حد فاصل تهران تا کرج از مصوبات سفر اول رئیس جمهور است که در دور دوم سفر دکتر احمدی نژاد به استان تهران نیز برای تسریع در آن تاکید شده است.

نیمه دوم سال 87 ، وزیر راه وترابری ، مطالعات و ساخت این مسیر را به اداره کل راه و ترابری استان تهران واگذار کرد و درحال حاضر پیمانکار طرح ، تجهیز کارگاه را به پایان رسانده است.

ساخت آزادراه همت حد فاصل تهران تا کرج از پمپ بنزین وردآورد آغاز می شود و تا پل کلاک ادامه خواهد یافت که طول آن 10 و نیم کیلومتر است.

بنا بر اعلام اداره کل راه و ترابری استان تهران با توجه به عبور این آزادراه از برخی اماکن نظامی و غیر نظامی همکاری مردم و ارگان های نظامی برای تسریع در انجام این طرح ضروری است.

هزینه اولیه ساخت آزادراه و تملک اراضی مسیر بیش از 110 میلیارد تومان برآورد شده است و زمان اتمام آن به منابع مالی ، بستگی دارد.

درحال حاضر اتوبان تهران - کرج با تردد روزانه 300 هزار خودرو پر ترددترین آزادراه کشور و راه عبوری 13 استان برای دستیابی به پایتخت است.

با ساخت آزادراه همت که چهارمین مسیر دسترسی تهران - کرج محسوب می شود ،علاوه بر کاهش هزینه سوخت و آلودگی هوا در وقت مردم نیز صرفه جویی خواهد شد و مسیر تهران به شمال ، شمال غرب و غرب کشور نیز تسهیل می شود.

اتوبان فعلی تهران - کرج حدود 50 سال پیش ساخته شد و هم اکنون پاسخگوی ترافیک عبوری نیست.

آزاد راه کنونی تهران- کرج حلقه اتصال تهران به غرب و شمال غرب کشور است و همه تردد مسافران و ترانزیت کالای منطقه پرجمعیت این مناطق به تهران از این مسیر انجام می شود.

شهرداری تهران وظیفه ساخت امتداد اتوبان همت تا وردآورد را به عهده دارد که بخش عمده آن تا نزدیکی ورداورد انجام شده است.

با توجه به تردد بالای خودروها در مسیر تهران - کرج هم اینک هر روز صبح ها از ساعت 6 تا 9 در محور کرج به تهران و عصرها از ساعت 16 تا 21 در محور تهران به کرج ترافیک سنگینی حاکم است و عزیمت مسافران از این مسیر به شمال کشور در اخر هرهفته نیز عبور ترافیکی را بیشتر می کند.
نوشته شده در  2015-08-18  توسط taavony 


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ