شنیون عروس

ايلنا: در حدود دو هفته پيش رييس سازمان ميراث فرهنگي از انعقاد تفاهم‌نامه با بسيج به منظور حفاظت از آثار تاريخي را در آينده خبر داده و گفته بود با همراهي و تعامل ويژه بسيج، سازمان ميراث فرهنگي در راستاي حفاظت از آثار تاريخي كشور اقدام مي‌كند. اين تصميم سازمان ميراث فرهنگي در شرايطي انجام مي‌شود كه به دليل حوادث بعد از انتخابات و حضور پررنگ نيروهاي بسيج براي مقابله با معترضان، موضوع استفاده از بسيج براي مراقبت از ميراث فرهنگي نيز رنگ سياسي به خود گرفته اما بقايي سياسي بودن اين مساله را به كلي تكذيب كرده و مي‌گويدكساني كه موضوع محافظت بسيج از ميراث فرهنگي را سياسي مي بينند، قاچاق آثار تاريخي برايشان اهميت ندارد و فقط به دنبال جنجال‌هاي سياسي هستند.
حميد بقايي گفت:‌ نيروهاي بسيج تحت امر يگان حفاظت از ميراث‌فرهنگي حفاظت مي‌كنند و قرار نيست مديريت از دست يگان حفاظت خارج شود.
او با بيان اينكه حفاظت از آثار تاريخي، فقط نگهباني مسلحانه نيست، اظهار كرد: نيروهاي بسيج قرار است مراقب آثار تاريخي باشند و مواظب باشند كه كسي به آثار تاريخي صدمه وارد نكند و در صورت مشاهده حفاري غيرمجاز، موضوع را به نيروي انتظامي اطلاع دهند.
رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در رابطه با علل استفاده از نيروهاي بسيج براي حفاظت از آثار تاريخي گفت: از آنجايي كه نيروهاي بسيج، افرادي تائيد شده هستند و در تشكيلات خود گزينش شده و مراقبتي بر روي آنها وجود دارد، سازمان ميراث فرهنگي با صرف هزينه كمتري مي‌تواند از اين نيروها براي حفاظت استفاده كند.
او بومي بودن مراقبان ميراث فرهنگي را داراي اهميت توصيف كرد و گفت:‌ به دليل اينكه نيروي بسيج در هر روستا و شهري پايگاه دارد، استفاده از نيروهاي بسيج كه نسبت به آثار تاريخي منطقه خود تعصب دارند، مي‌تواند مفيد باشد.
بقايي تصريح كرد: ‌وقتي بسيج چنين پتانسيل و ظرفيت بالايي دارد، سازمان ميراث فرهنگي عقلاني نمي‌داند كه اين نيروها را رها كند و با صرف هزينه‌هاي سنگين به دنبال يافتن افراد ديگري باشد و بعد از يافتن آنها فرايند تائيد صلاحيت و گزينش افراد را طي كند تا بتواند به اين نيروها اعتماد كند در حالي كه نيروهاي بسيج خود به خود تحت مراقبت و نظارت نيز قرار دارند.
رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در واكنش به اينكه گفته كه گروهي اين اقدام سازمان ميراث فرهنگي را سياسي مي‌دانند، گفت: من وارد اين بحث‌ها نمي‌شوم، بگذاريد هر كس هر تحليلي كه مي‌خواهد داشته باشد.  
او ادامه داد: سياست سازمان اين است كه به زودي با حمايت و كمك نيروهاي بسيج و مردم قاچاق اشياي تاريخي در كشور را ريشه‌كن كند و اين امكان‌پذير نيست جز با همكاري بسيج و كساني كه نگاه‌شان به اين موضوع سياسي است، قاچاق اشياي تاريخي اهميتي برايشان ندارد و فقط به دنبال جنجال هاي سياسي هستند.
بقايي تصريح كرد: سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري نگاه‌اش سياسي نيست چون در برخي از موارد براي مراقبت از آثار تاريخي از سازمان‌هاي مردم‌نهادي كه گرايش‌هاي سياسي خاص داشته‌اند استفاده كرده‌ است، اما اكنون به دنبال يك مجموعه منسجم و تائيد شده است كه شخصيت حقوقي داشته و نظارت بر آن وجود داشته باشد كه نيروي بسيج بهترين گزينه تشخيص داده شده است ضمن اينكه نيروهاي بسيج اين مزيت را هم دارند كه با مسائل نظامي آشنايي دارند.
نوشته شده در  2015-08-18  توسط taavony 


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ