شنیون عروس


فارس: نماينده مردم اهر و هريس گفت:با هدفمند كردن يارانه‌ها ناهنجاري‌هاي اجتماعي از قبيل بيكاري، خودكشي در جامعه خود را نشان خواهد داد، بانك‌ها ورشكسته مي‌شود و افزايش تورم به طور مستقيم بر نظام بانكي تاثير مي‌گذارد.

غلامحسين مسعودي ريحاني نماينده مردم اهر و هريس در مجلس شوراي اسلامي كه امروز يكشنبه به عنوان پنجمين مخالف با لايحه هدفمند كردن يارانه‌ها در صحن مجلس سخن مي‌گفت، ضمن تشكر از اعضاي كميسيون طرح تحول اقتصادي كه چندين ماه اين لايحه را مورد بررسي و تجزيه و تحليل قرارداده‌اند، اظهار داشت: مي‌خواهم اين سئوال را از خود و دولت بپرسم اينكه ما به مردم غير از اين يارانه‌ها چه خدماتي را ارائه مي‌دهيم.

وي با اشاره به وظيفه دولت تصريح كرد: وظيفه يك دولت ارائه يك آموزش وپرورش باكيفيت و بهداشت و درمان و امنيت است، در بعد آموزش و پرورش همين بس كه اقشار آسيب‌پذير نمي‌توانند به مانند افراد مرفه از آموزش و پرورش با كيفيت استفاده كنند.

اين نماينده مجلس با اشاره به بخش بهداشت و درمان كشور و بخشي از صحبت‌هاي مقام معظم رهبري عنوان كرد: رهبر انقلاب در بخش بهداشت و درمان فرمود در بيمارستان‌ها يك نفر بايد فقط دغدغه بيماري را داشته باشد و به مسئله ديگري نينديشد.

وي در اين خصوص اضافه كرد: امروز بيمار در بيمارستان به هزينه درمان فكر مي‌كند و بسياري از مردم درد بيماري را تحمل مي‌كنند ولي به علت بالا بودن هزينه بهداشت ودرمان به پزشك مراجعه نمي‌كنند.

مسعودي ريحاني با اشاره به بخش امنيت كشور تصريح كرد: امنيت تنها نگهداري از مرزها نيست بلكه امنيت شغلي بالاتر از حفظ مرزها و جان و مال مردم است، به نظر مي‌رسد اگر پرداخت يارانه‌ها به اين شكل را حذف كنيم به مردم مي‌گوييم كه در قبال اين همه منابع به شما چه مي‌دهيم.

اين نماينده مجلس با بيان اينكه بنده نمي‌گويم كه يارانه‌ها را هدفمند نكنيم، عنوان كرد: به نظر بنده بايد به مسئله مديريت در كشور توجه كنيم، بايد به مديريت مصرف،‌ساماندهي حمل و نقل عمومي،‌ساماندهي مواد خوراكي در كشور و آب و .. توجه كنيم و بايد به كوچك كردن دولت توجه كنيم. نه اينكه نتوانيم خودمان را سامان ببخشيم و كسري بودجه را از قطع يارانه‌ها جبران كنيم.

وي با اشاره به سوال ديگر خود ابراز داشت: چرا ما به هدفمند كردن استفاده از نيروها و سرمايه‌هاي انساني توجه نمي‌كنيم، به نظر مي‌رسد قبل از اينكه به هدفمند كردن يارانه‌ها بپردازيم بايد به هدفمندكردن استفاده از نيروهاي انساني توجه كنيم به كساني كه براي آنها ميليون‌ها تومان خرج مي‌كنيم، آموزش مي‌ دهيم و با يك انتخابات كنار مي‌گذاريم.

مسعودي ريحاني ادامه داد: مشكلاتي كه از هدفمند كردن يارانه‌ها و عوارض ناشي از آن ايجاد خواهد شد، يكي تورم است، تورم بالا جشن اغنيا و عزاي فقرا است، تورم سازماني‌ترين مالياتي است كه در يك دولت از فقرا به نفع اغنيا مي‌گيرد، تاثير تورم تنها در بعد اقتصادي نيست بلكه تاثير تورم در سلامتي انسان‌ها است به خصوص سلامتي كودكان و نوجوانان. چرا كه وقتي قدرت خريد پايين مي‌آيد خانواده‌ها به خصوص خانواده‌هاي فقير ديگر نمي‌توانند آن سبد غذايي را داشته باشند كه اين مسئله باعث سوء تغذيه كودكان و نوجوانان خواهد شد.

وي ادامه داد: سزاي اين خسارت شايد امروز ديده نشود اما بعد از 30 سال از سوء تغذيه اين قشر خواهيم ديد كه چه تاثيري اين مسئله داشته است.

نماينده مردم اهر و هريس افزود: ناهنجاري‌هاي اجتماعي از قبيل بيكاري، خودكشي در جامعه خود را نشان خواهد داد، با هدفمند كردن يارانه‌ها حتما بانك‌ها ورشكسته خواهند شد و افزايش تورم به طور مستقيم بر نظام بانكي تاثير خواهد گذاشت و دولت را در يك دو راهي قرار خواهد داد.  
نوشته شده در  2015-08-18  توسط taavony 


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ