شنیون عروس

 
ایسنا: سرپرست معاونت امور عمراني استانداري تهران از تصويب احداث پارك و آكواريوم دلفين‌ها با عنوان « مركز دلفينيوم در شهر تهران» خبر داد.

يوسفعلي درون‌پرور با بيان اين كه احداث مركز تفريحي «دلفينيوم تهران» در كارگروه گردشگري و ميراث فرهنگي استان تهران به تصويب رسيده است، گفت: اين مركز تفريحي و سياحتي با سالن نمايش يك‌هزار و 200 نفري همراه با مجموعه تفريحي جانبي از جمله آكواريوم ماهيان،‌ مركز فروش ماهي‌هاي تزئيني، سينماي خانوادگي و پارك بازي كودكان در مساحت 15 هزار متري و با هزينه تقريبي 25 ميليارد توماني توسط بخش خصوصي در شهر تهران احداث مي‌شود.

وي با اشاره به اين نكته كه ايجاد مركز تفريحي آكواريوم دلفين‌ها همراه با نمايش دلفين‌ها مي‌تواند براي اوقات فراغت و تفريح شهروندان و خانواده‌هاي تهراني مفيد باشد، سازمان مسكن و شهرسازي استان را به تعيين مكاني در اطراف و نزديكي شهر تهران با امكان دسترسي آسان شهروندان به اين مركز موظف كرد.

سرپرست معاونت امور عمراني استانداري تهران با تاكيد بر اين كه كارگروه گردشگري و ميراث فرهنگي تمايل به احداث چنين مراكز فرهنگي در چهار گوشه اطراف شهر تهران دارد، تصويب تعيين 45 منطقه نمونه گردشگري در استان تهران را تحولي بزرگ و بي‌سابقه در احداث مناطق تفريحي و تفرجگاهي براي مردم استان تهران از زمان پيروزي انقلاب اسلامي تاكنون خواند.

درون‌پرور با ذكر اين نكته كه شهروندان تهراني و همينطور شهروندان در شهرستان‌هاي استان براي گذران اوقات فراغت دچار مشكلات فراواني‌ هستند، ايجاد مراكز تفريحي را از اولويت‌هاي برنامه‌هاي عمراني استان برشمرد و با بيان اين كه مصوبات دور دوم سفر رياست جمهوري در بخش گردشگري چهره شهر و شهرستان‌هاي استان از حيث مراكز تفريحي را متحول خواهد كرد، گفت: بر اساس مصوبات دور دوم سفر رياست جمهوري به استان ، چهار قطعه زمين براي احداث پارك بزرگ و تفرجگاهي مردمي در شهر تهران احداث خواهد شد.

سرپرست معاونت امور عمراني استانداري تهران، تصريح كرد: استانداري تهران با تمام توان از حضور و سرمايه‌گذاري‌ بخش خصوصي جهت احداث مراكز تفريحي مختلف حمايت كامل مي‌كند.

وي استقبال بخش خصوصي براي ورود و احداث مجموعه‌هاي شهر بازي و مراكز تفريحي را بسيار مناسب خواند و تصريح كرد: در طول 5/1 سال گذشته تعداد زيادي از كاربري‌هاي مسكوني و تجاري استان تهران با همكاري شهرداري‌ها به كاربري گردشگري تغيير يافته كه اين تعداد، با تغيير كاربري‌هاي گردشگري طي 10 سال گذشته برابري مي‌كند.

رييس كارگروه گردشگري و ميراث فرهنگي استان تهران عنوان كرد: از 45 نمونه گردشگري مصوب دور دوم سفر رياست جمهوري به استان، سرمايه‌گذاران بخش خصوصي در 38 منطقه آن در حال سرمايه‌گذاري‌ و فعاليت هستند و هفت منطقه گردشگري نيز با مقياس بين‌المللي مصوب شده كه در برخي از اين مناطق فازهاي اول و دوم آن به بهره‌برداري رسيده است. همچنين پنج منطقه گردشگري نيز توسط شركت سرمايه‌گذاري‌ ميراث فرهنگي و گردشگري و جهانگردي در حال اجراست.

درون‌پرور در ادامه به تصويب احداث «مجموعه تفريحي صحرانوردي» در كويرها و بيابان‌هاي اطراف استان اشاره كرد و با توجه به ظرفيت و پتانسيل‌هاي استان تهران براي ايجاد مراكز و مجتمع‌هاي كويري و صحرا نوردي يادآور شد: بخش خصوصي خوشبختانه بر خلاف تمام 30 سال گذشته، توجه خوبي به ظرفيت‌هاي استان تهران جهت ايجاد مراكز تفريحي از جمله كويرنوردي كرده است كه استانداري تهران نيز از آن استقبال مي‌كند.

وي از محدوديت در صدور مجوز مجتمع‌هاي اقامتي در «لواسانات» خبر داد و تصريح كرد: مصوبات كارگروه گردشگري در صورت تعيين كاربري زمين‌ها و بناها بايد به تصويب كارگروه معماري و شهرسازي نيز برسد.
نوشته شده در  2015-08-18  توسط taavony 


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ