شنیون عروس


 

 

خودرو

 

 

 

برخی اعضای خانواده پژو 206 با افزایش قیمت مواجه شده اند. 206 تیپ 6 که اتومات نیز هست‌، هم اکنون 19 میلیون تومان قیمت دارد و 206 تیپ 2 نیز با قیمت 13 میلیون و 950 هزار تومان به فروش مي‌رسد.

روزنامه دنیای اقتصاد نوشت:

اگرچه با افزایش قیمت سوخت‌، بازار خودرو کشور بیش از پیش به رکود رفت و خرید و فروش کاهش یافت‌، اما قیمت‌ها افول چندانی نکرده و حتی برخی خودروها با افزایش قیمت نیز مواجه شدند.

آنطور که نمایشگاه‌داران خودرو پایتخت مي‌گویند‌، بیشتر مشتریان فعلا برای خرید خودرو دست نگه داشته و با حالتی سردرگم‌، منتظر اتفاق‌های آتی در بازار مانده اند. به گفته فعالان بازار‌، این هفته قیمت مدل‌های پژو 206 تا حدی اندک رشد کرد و دوگانه‌سوزها (به جز پارس) نیز با وجود افزایش قیمت گاز‌، تغییر خاصی را تجربه نکردند.

به گفته کارشناسان‌، گرانی سوخت طی هفته‌های پیش رو تاثیر خاص خود را بر بازار و قیمت خودروهای داخلی خواهد گذاشت‌، به نحوی که کم‌مصرف‌ها و دوگانه سوزها با رشد تقاضا و قیمت روبه‌رو مي‌شوند و پرمصرف‌ها نیز افت خواهند کرد.

هرچند بازار خودرو هم اکنون در رکود به سر مي‌برد‌، اما کارشناسان معتقدند با وجود افزایش قیمت بنزین و گاز‌، مردم باز هم به خرید خودرو رغبت نشان خواهند داد‌، اما الگوی مصرف آنها تغییر مي‌کند. در واقع گرانی سوخت‌، میزان استفاده از خودروها را کم کرده و از آن سو مشتریان را به سمت خرید محصولات کم‌مصرف و دوگانه سوز سوق مي‌دهد.

افزایش قیمت پژو 206

اما سری به بازار بزنیم و ببینیم با اجرای رسمي‌قانون یارانه‌ها‌، قیمت خودروها در چه وضعیتی قرار دارد.

آن طور که خبر مي‌رسد‌، برخی اعضای خانواده پژو 206 با افزایش قیمت مواجه شده اند. 206 تیپ 6 که اتومات نیز هست‌، هم اکنون 19 میلیون تومان قیمت دارد و 206 تیپ 2 نیز با قیمت 13 میلیون و 950 هزار تومان به فروش مي‌رسد. در بین مدل‌های صندوق دار 206 نیز‌، V9 که از دنده اتومات بهره مي‌برد‌، قیمتی برابر با 19 میلیون و 500 هزار تومان دارد و V8 نیز 16 میلیون و 400 هزار تومان خرید و فروش مي‌شود. مدل V20 نیز اگر در بازار موجود باشد‌، تا 14 میلیون تومان به فروش مي‌رسد. خانواده 206 جزو کم‌مصرف‌های بازار خودرو ایران به حساب مي‌آیند.

افت و خیز پارس

هرچند مدل بنزینی پژو پارس حدود 100 هزار تومان ارزان شده‌، اما نوع دوگانه سوز این خودرو رشد قیمت را تجربه کرده است. آنطور که از بازار خبر مي‌رسد‌، هم‌اکنون پارس بنزینی با قیمت 16 میلیون و 800 هزار تومان خرید و فروش مي‌شود و نوع دوگانه سوز آن نیز 17 میلیون و 700 هزار تومان قیمت دارد.

همچنین پژو 405 که دومین خودرو پرتیراژ کشور به شمار مي‌رود‌، در مدل بنزینی خود 13 میلیون تومان به فروش مي‌رسد‌، اما مدل دوگانه سوز این محصول 14 میلیون و 600 هزار تومان خرید و فروش مي‌شود. پارس و 405 بنزینی‌، جزو پرمصرف‌ترین خودروهای کشور به شمار مي‌آیند و از همین رو کارشناسان افت تقاضا و قیمت این دو را با توجه به گرانی بنزین‌، پیش بینی مي‌کنند.

زانتیا افت کرد

بیشترین تغییر قیمت را در بازار خودرو این هفته‌، زانتیا تجربه کرد‌، خودرویی که چندی پیش از سایپا رفت. این محصول که طی چند ماه گذشته حدود چهار میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرد‌ه، در حال حاضر 30 میلیون و 500 هزار تومان به فروش مي‌رسد. ریو نیز به عنوان دیگر محصول سایپا‌، همچنان بر قیمت گران خود پابرجا مانده و ظاهرا فعلا قصد پایین آمدن ندارد. این خودرو هم اکنون 14 میلیون و 300 هزار تومان خرید و فروش مي‌شود.

ظاهرا مشکلاتی برای تامین قطعات ریو پیش آمده و دلیل افزایش قیمت این محصول به همین موضوع مرتبط مي‌شود. از ریو و زانتیا که بگذریم‌، پراید به عنوان یکی از کم‌مصرف‌های بازار خودرو کشور‌، تغییر قیمتی خاصی را تجربه نکرده است. این خودرو در مدل بنزینی‌، هفت میلیون و 750 هزار تومان به فروش مي‌رسد‌، اما نوع دوگانه‌سوز آن قیمتی برابر با 9 میلیون و 200 هزار تومان را داراست. البته پراید دوگانه سوز را مي‌توان در رنگ سفید‌، ارزانتر نیز خرید. به گفته کارشناسان‌، پراید به دلیل تیراژ بالا‌، احتمالا تغییر قیمت چندانی را در جریان گرانی سوخت تجربه نخواهد کرد.

رشد تقاضا برای EF7

اگرچه مشتریان داخلی چندان دل خوشی از خودروهای دوگانه سوز ندارند‌، اما به هر حال گرانی سوخت تاثیر خود را گذاشته و افزایش تقاضای این خودروها را در پی داشته است. آن‌طور که خبر مي‌رسد‌، در بین دوگانه سوزها‌، سمند مجهز به موتور EF7 (موتور پایه گازسوز)‌، با استقبال قابل توجه ای روبه‌روست. این خودرو در حال حاضر 17 میلیون و 200 هزار تومان خرید و فروش مي‌شود. از جمله موارد برتری خودروهای مجهز به موتور پایه گاز نسبت به دوگانه سوزهای پایه بنزینی‌، افت توان کمتر و بهینه‌تر بودن آنهاست.البته قیمت آنها نیز بالاتر است‌، به نحوی که هم‌اکنون سمند LX دوگانه سوز یک میلیون تومان ارزانتر از سمند پایه گازسوز EF7 به فروش مي‌رسد. مدل بنزینی سمند LX نیز 14 میلیون و 900 هزار تومان قیمت دارد. همچنین سورن نیز با قیمت 16 میلیون و 400 هزار تومان خرید و فروش مي‌شود.

بازار شاسی بلندها

نگاهی نیز به بازار برخی خودروهای شاسی بلند بیندازیم‌، خودروهایی که از مصرف سوخت بالایی نسبت به سواری‌ها برخوردارند. در حال حاضر نیسان رونیز اگر در بازار موجود باشد‌، تا مرز 32 میلیون تومان نیز مشتری خواهد داشت.

این در شرایطی است که بنابر شنیده‌ها تولید نیسان رونیز برای همیشه متوقف شده و این شاسی بلند پرمصرف‌، دیگر در پارس خودرو مونتاژ نخواهد شد. همچنین سوزوکی گرند ویتارا نیز که در ایران خودرو خراسان به مونتاژ مي‌رسد‌، هم‌اکنون با قیمت 45 میلیون تومان در مدل اتومات قیمت دارد. نوع دنده‌ای ویتارا هم با قیمت 39 میلیون تومان به فروش مي‌رسد..../تحلیل:دنیای اقتصاد

نوشته شده در  2018-06-07  توسط taavony 


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ