اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

۶ نیروگاه اتمی اسرائیل در تیررس موشک‌های ایران است

یک تحلیلگر عرب با بیان اینکه قدرت موشکی رژیم صهیونیستی با ایران قابل قیاس نیست، تاکید کرد، نابود کردن نیروگاه اتمی دیمونا ۵ هزار تن مواد منفجره می خواهد اما تاسیسات اتمی ایران روشن نیست با هزاران تن هم از بین برود.به گزارش فارس، کفاح نصر در مقاله جدیدی به موضوع تهدید رژیم صهیونیستی علیه ایران به آغاز جنگ پرداخت و آن را رؤیای تل آویو عنوان کرد که این رژیم گاه گاهی آن را تکرار می کند.

نصر در این مقاله که در جهینه منتشر شد، نوشت: بر خلاف اینکه حزب الله بیش از هر حزب دیگری در لبنان، لبنانی تر است، اما سران جریان 14 مارس و کسانی که از اسرائیلی ها پشت آن هستند، اصرار دارند که حزب الله را لشگری از لشگرهای سپاه پاسداران ایران قلمداد کنند. حال، اسرائیل که با حزب الله یا به گفته خودشان همان لشگر سپاه ایران، جنگید و جنگ را مقابل آن باخت، هیچ هفته ای را به پایان نمی رساند الا اینکه ایران را یعنی همه لشگرهای سپاه و ارتش و نیروهای بسیج را به جنگ تهدید می کند.

کفاح نصر افزود: کار به همین جا ختم نمی شود. اسرائیل تصویر نابود کردن نیروهای ایران در لحظه اول جنگ را برای خود مکررا پخش می کند و آخرین فیلم تخیلی علمی که یک افسر صهیونیست در سندی محرمانه درباره طرح اسرائیل برای حمله به ایران درز داد این است: اسرائیل جنگ را با یک ضربه دوگانه آغاز می کند که ادغامی از نیروی الکترونیکی بی سابقه است و این ضربه قدرت ایران را می گیرد تا نداند که در داخل و پیرامون خود چه خبر است و این حمله از سویی دیگر با شلیک ده ها موشک بالستیک از اسرائیل ادامه می یابد و این امر با شلیک موشک از زیردریایی های اسرائیل در منطقه خلیج [فارس] همراه می شود که تاسیسات هسته ای و پایگاه های ایران را هدف می گیرد و در رأس همه آن، تاسیسات هسته ای در اصفهان، اراک و پایگاه زیرزمینی را در بر می گیرد و این موشک ها کلاهک های کلاسیک با قدرت تخرییی بالا دارد که مخصوص انفجار اماکن بسیار مستحکم است همچنانکه صدها موشک آماده و نشانه رفته به مقرهای فرماندهی و کنترل ایران و پایگاه های پژوهش و توسعه و منازل شخصی مسئولان بلندپایه فعال ایران در برنامه های موشکی و طرح های هسته ای است.

کفاح نصر افزود: رؤیاهای اسرائیل ما را فقط یاد تجاوز 33 روزه اسرائیل به لبنان و جنگ با حزب الله می اندازد؛ جنگی که نه ارتباطات حزب الله را قطع کرد نه پخش شبکه المنار را بر خلاف تخریب زیرساخت ارتباطاتی اش و حتی پخش آن در جنوب هم قطع نشد.

این رؤیاهای اسرائیل ما را یاد این سخن اسرائیلی ها می اندازد که در آن بیان شد که 75 درصد موشک های اسرائیل هدف قرار گرفت اما تا آخرین لحظات جنگ، شلیک موشک های حزب الله قطع نشد. این رؤیاها ما را یاد گزارش [کمیته تحقیق جنگ 33 روزه اسرائیل موسوم به] وینوگراد و اهداف بزرگ تر اسرائیل می اندازد. اما به هر حال باید واقع بین بود و ممکن است جنگی صهیونیستی علیه ایران راه بیفتد که نتایج آن را بررسی می کنیم.

حمله به ایران و پاسخ ایران؛

- احتمال حمله اسرائیل با جنگنده اف-15 با میانگین 15 فروند در هر پرواز. این هواپیماها بدون سوختگیری هوایی نمی توانند به ایران برسند بنابراین نیروی هوایی اسرائیل خارج از معادله است.

- ایران می تواند با هواپیماهای اسرائیل مقابله کند که این میزان می تواند به 90 درصد هواپیماهای اسرائیل برسد همچنانکه اسرائیل نمی تواند اسکادران های بزرگی به دلیل مشکل سوخت اعزام کند و باید این را هم در نظر گرفت که جنگنده های در حال سوختگیری در هوا، هدف هواپیماهای بدون سرنشینی است که تا 2000 کیلومتری به پرواز در می آیند و ایران آن را در اختیار دارد.

-  این احتمال وجود دارد که اسرائیل از هر سه تاسیسات، یکی را آسیبی بزند و آن هم با بمب هایی که از واشنگتن گرفته است.

- نابود کردن تاسیسات دیمونا اسرائیل، از نابود کردن هر مرکز غنی سازی در ایران ساده تر است. با همه تدابیر دفاعی، دفاع ضدموشکی صهیونیستی قادر نیست با موشک ها مقابله کند و ممکن است فقط نیمی از موشک ها را رهگیری کند اما قادر است فقط  کمتر از یک چهارم از موشک ها را مقابله کند، در نتیجه تخریب دیمونا امری حتمی است و بدون شک تخریب این مرکز، تخریب کارگاه «ماخون-2» برای ساخت سلاح های اتمی را که در زیر آن قرار دارد نابود می کند و علاوه بر این شش نیروگاه [در فلسطین اشغالی] هست که یکی از آنان نقشی اساسی در تولید برق این رژیم دارد و مانند نیروگاه بوشهر منبعی فرعی است که اخیرا به شبکه برق ایران وصل شده است.

- اسرائیل شاید بتواند حملاتی موشکی از طریق زیردریایی ها انجام بدهد که ممکن است در بهترین حالت و اگر نیروی دریایی ایران نتواند با زیردریایی های جدید مقابله کند، به صد موشک برسد.

- نیروی دریایی ایران (ناوشکن و زیردریایی) می تواند ضربات دردناکی به اسرائیل و نیروی دریایی آن بزند. از جمله به زیردریایی های اسرائیل و در نتیجه حمله دریایی اسرائیل حمله یکجانبه نخواهد بود بخصوص اینکه ایران ضددریایی های دقیقی از جمله فاتح 110 دارد در نتیجه ایران می تواند مقابله به مثل بکند.

- از آنجا که موشک اریحا اسرائیل قادر نیست ایران را بزند ممکن است حملاتی با موشک های بهینه شده اریحا که برد آن به بیش از 1200 کیلومتر می رسد انجام بشود.

- ایران می تواند یکباره رژیم صهیونیستی را موشک باران کند و شش نیروگاه اتمی اسرائیل را در کنار تاسیسات دیمونا هدف بگیرد و کارخانه های پتروشیمی و جنگی آن و تاسیسات راهبردی را با موشک هایی که برد آن بین 1500 تا 2000 کیلومتر است بزند و قدرت موشکی اسرائیل را نمی توان با قدرت موشکی ایران مقایسه کرد، با توجه به اینکه سامانه ضدموشکی اسرائیل حداکثر می تواند همزمان با 20 موشک مقابله کند و اعتمادی به این سامانه نیست که همه اهدافی را که رهگیری می کند، ساقط کند.

در نتیجه هر حمله اسرائیل به ایران با سلاح های کلاسیک و در صورتی که طرف سومی دخالت نکند، بازنده آن اسرائیل خواهد بود. بخصوص اینکه بزرگترین نیروگاه اتمی تولید برق ایران فعلا از 4 مگاوات بیشتر نیست حال آنکه نیروگاه دیمونا معادل 20 مگاوات برق تولید می کند و دیگر نیروگاه های آن بین 4 تا 5 مگاوات تولید می کنند و اسرائیل فقط یک نیروگاه 1 مگاواتی دارد.

تکیه اسرائیل به برق هسته ای اساسی است حال آنکه ایران آن را بتازگی به شبکه خود افزوده است. ایران اورانیوم را در ایستگاه هایی انجام می دهد که تخریب آن به هزاران تن ماده منفجر نیاز دارد در حالی که اسرائیل پلوتونیوم را با سوزاندن اورانیوم در تاسیسات دیمونا غنی می کند و تخریب آن به بیش از 5 هزار تن مواد منفجره نیاز ندارد.

در جنگی مانند جنگ ایران و اسرائیل موشک ها حرف اول و آخر را خواهند زد و جایی هم برای مقایسه قدرت موشکی ایران که قادر است 14 هزار موشک در ساعت اول جنگ شلیک کند، وجود ندارد؛ همچنانکه هزار فروند آن می تواند رژیم صهیونیستی را هدف بگیرد هر چند که اسرائیل نیز قدرت موشکی دارد.

اما در صورتی که سلاح های غیرمتعارف استفاده شود، حمله اتمی اسرائیل هر چه که باشد، برای ایران کافی است تا تل آویو را با موشک های شیمیایی بزند و آنگاه جنگ جنگ تخریب معبد است. پس از آن ایران باقی می ماند و اسرائیل زائل می شود.

البته همه این سناریوها بدون در نظر گرفتن ورود سوریه و حزب الله به خطر جنگ و بدون در نظر گرفتن بسته شدن تنگه هرمز است و با این فرض است که جنگ، جنگ جهانی نشود و بدون در نظر گرفتن سناریو نگرانی مسکو از رسیدن واشنگتن به دریایی خزر و گاز ایران است بنابراین سخن از جنگ اسرائیل علیه ایران، سناریو های آن از حد خیال علمی و خواب های آشفته فراتر نمی رود و این چیزی است که چند سال پیش کارشناسی صهیونیست اعلام کرد که «جنگ با ایران مناسب کشورهای بزرگ است نه اسرائیل».

در نتیجه جنگ [اسرائیل با ایران] بدون آمریکا، نوعی خیال پردازی است و اگر کم عقل ترین فرد دنیا (سعود الفیصل وزیر خارجه آمریکا) هم حاکم تل آویو باشد، چنین تصمیمی علیه ایران اتخاذ نمی کند./فارس

 

نوشته شده در  2018-02-02  توسط taavony 


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ