آیت الله رفسنجانی: كسي كه درد نظام دارد، به نوه امام اهانت نمي‌كند/هدف اصلي طرح هدفمندي يارانه‌ها توزيع پول بين مردم نبود

آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: بنده گفته بودم برخي "بهار عربي" و برخي "بيداري اسلامي" مي‌گويند. لفظ مهم نيست، بلكه ريشه و مبناي اين خيزش و حركت، مهم است كه ريشه آن، اسلام و انقلاب اسلامي و تنفر از فساد و ديكتاتوري و وابستگي است.

 

آیت الله رفسنجانی, رئيس مجمع تشخيص مصلحت

 

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب:

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اينكه "كسي كه انقلاب را مي‌شناسد و درد نظام را دارد در روز رحلت امام(ره) به نوه ايشان اهانت نمي‌كند"، تصريح كرد: اين اقدامات و اعمال نشان از آشنايي نداشتن نسبت به انقلاب، راه امام(ره) و آرمان‌هاي اصيل آن دارد.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه خبری تحلیلی انتخاب، آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در ديدار جمعي از طلاب، استادان و دانشجويان استان كرمان مقيم شهر مقدس قم، در پاسخ به درخواست‌هاي مطرح‌شده براي حضور بيشتر در عرصه تحولات كشور و گفت‌وگوي بيشتر با مردم و جوانان، بر حضور هميشگي خود در صحنه انقلاب و نظام تأكيد كرد و افزود: بيش از 60 سال است كه در عرصه سياسي و مبارزاتي كشور فعال بوده و هستم و تا زماني كه توان و فايده‌اي براي كشور داشته باشم تا پايان عمر پاي انقلاب و نظام ايستاده و خواهم ايستاد.

 

وي در ادامه، با اشاره به اثرات منفي تفرقه در جامعه اظهار كرد: آنچه بايد مبناي فعاليت قرار گيرد خدمت به اسلام، انقلاب، مردم و كمك به پيشرفت، اتحاد و همدلي و پرهيز از تفرقه و دعواست، چراكه نفع تشتت و تفرقه، به دشمنان كمين كرده كشور خواهد رسيد.

 

هاشمي رفسنجاني در پاسخ به پرسشي درباره وضعيت كنوني كشور پس از گذشت سه دهه از انقلاب اسلامي، به سياست‌هاي كلي نظام در بخش‌هاي گوناگون و سند چشم‌انداز 20 ساله كشور اشاره كرد و گفت: مطابق اين سياست‌ها و سند چشم‌انداز، ما بايد داراي مقام اول و الهام‌بخش در منطقه باشيم و در قله علمي و پيشرفت منطقه قرار بگيريم. اكنون نيز اگرچه به خاطر برخي ضعف‌ها و نارسايي‌ها از اهداف و آرمان‌ها عقب هستيم، اما به لحاظ پيروي از مكتب حيات‌بخش اهل بيت(ع) و وجود امكانات جغرافيايي، انساني و مادي فراوان كشور و حضور آگاهانه و هوشيارانه مردم، اميدوارم كه در مسير صحيح پيشرفت قرار بگيريم.

 

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در پاسخ به پرسشي درباره مشكلات معيشتي، اشتغال جوانان و برخي تنگناهاي اقتصادي كشور، هدفمندي يارانه‌ها را از نظر مبنايي، سياستي درست و لازم خواند و اظهار كرد: پس از جنگ، سياست اصلي كشور اين بود كه با ساختن زيربناها و تشويق توليد ملي، اشتغال در كشور گسترش يابد و با ايجاد اشتغال براي حداقل دو نفر در هر خانواده درآمد خانواده‌ها و كشور افزايش يابد. هدف اصلي طرح هدفمندي يارانه‌ها نيز حمايت از توليد، ايجاد اشتغال و رونق زمينه كسب و كار در كشور بود نه توزيع پول بين مردم.

 

وي در پاسخ به نگراني برخي از حاضران در اين ديدار از گسترش يأس و نااميدي نسبت به برخي عملكردها، مردم و جوانان كشور را هوشيار و آگاه خواند و تصريح كرد: هيچ‌گاه نبايد اميد به اصلاح و بازگشت به راه صحيح را از دست داد، چراكه ملت آگاه و بالنده بالاخره خواست‌هاي به حق خود را به كرسي خواهد نشاند. ارزش يك ملت به حضور آنان در تحولات كشور و نيز نشانه شاخص انسان پيشرفته و متعهد است.

 

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در پاسخ به پرسشي درباره ابهام به وجود آمده در افكار عمومي درباره لفظ و نام انقلاب‌هاي اخير منطقه، شيطنت، غرض‌ورزي و تحريف برخي رسانه‌ها را دليل ايجاد اين ابهام خواند و گفت: شكي نيست اكثر توده‌ها و اقشار حاضر در انقلاب‌هاي منطقه مسلمانند و بر مبناي اسلام انقلاب كرده‌‌اند و از انقلاب اسلامي ايران الگو گرفته‌اند و خواسته‌هايي چون محو استبداد و ديكتاتوري را مدنظر دارند. بنده گفته بودم برخي "بهار عربي" و برخي "بيداري اسلامي" مي‌گويند. لفظ مهم نيست، بلكه ريشه و مبناي اين خيزش و حركت، مهم است كه ريشه آن، اسلام و انقلاب اسلامي و تنفر از فساد و ديكتاتوري و وابستگي است.

هاشمي رفسنجاني در پاسخ به پرسش يكي ديگر از حاضران، حضور جوانان در عرصه‌هاي مديريت و مسئوليت در كشور را اصل اساسي پويايي و لازمه رشد و تحول كشور خواند و خاطرنشان كرد: اغلب كساني كه در مبارزه و انقلاب حضور داشتند، اكنون به سن بازنشستگي رسيده‌اند و درست اين است كه جوانان با استفاده از تجربه و فكر پيشكسوتان، مديريت و مسئوليت‌ها را به عهده گيرند اما آنچه ايجاد نگراني مي‌كند اين است كه كساني كه قدر و ارزش انقلاب و زحمات مردم شهيد داده را نمي‌دانند و درك نمي‌كنند، با تندروي و افراط، دستاوردهاي زحمتكشان پس از انقلاب را ناديده مي‌گيرند و حتي گاهي منكر مي‌شوند.

 

بر اساس گزارش، در ابتداي اين ديدار برخي از طلاب و دانشجويان حاضر در جلسه، ديدگاه‌هاي خود را درباره تحولات كشور طرح و پرسش‌هاي خود درباره مسائل جاري را مطرح كردند.... /انتخاب

انتخاب
نوشته شده در  2017-12-20  توسط taavony 


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ