شنیون عروس


اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

آیا تورم ۴۰ درصدی در راه است؟

رئیس کل بانک مرکزی در مصاحبه اخیر خود نرخ تورم سالیانه را در آبان ماه امسال 26.1درصد اعلام کرد. بسیاری از مردم با توجه به مقایسه هزینه های امروزشان با یک سال قبل به این آمار با دیده تردید می نگرند. بخشی از سوء تفاهم در تفاوت بین تورم سالیانه و تورم نقطه ای نهفته است. در محاسبه تورم سالیانه متوسط شاخص یک سال گذشته با سال مشابه سال قبل از آن مورد مقایسه قرار می گیرد.

بنا براین مجموعه داده های 24 ماه گذشته در محاسبه تورم سالیانه دخیل است. از آن جا که شاخص آخرین ماه تنها یکی از بیست و چهار عددی است که در محاسبه وارد می شود بنابر این هر چقدر هم که شیب تورم ماه های اخیر تند باشد در نتیجه ترکیب آن با سایر داده های دوره دو ساله مربوطه این شیب تا حد زیادی تعدیل می شود.

وقتی از مقایسه قیمت امروز با یک سال قبل صحبت می کنیم تورم نقطه ای مورد نظر است که البته مدت هاست که در گزارش های مقامات رسمی سخنی از آن به میان نمی آید ولی با یک محاسبه ساده از طریق تورم سالیانه اعلام شده می توان به آن دست یافت. با توجه به شاخص های رسمی بانک مرکزی در دو سال گذشته و با توجه به تورم سالیانه 26.1 درصدی آبان ماه می توان نتیجه گرفت که تورم نقطه ای در ماه آبان امسال بر اساس داده ای بانک مرکزی 35.9 درصد بوده است .

اگر در نظر بگیریم که نرخ تورم ماهیانه در ماه های مهر و آبان امسال در مقایسه با ماه قبل از آن حدود 4.5 درصد بوده است آنگاه به سادگی می توان پیش بینی کرد که ادامه این روند نرخ تورم نقطه ای را تا پایان دی ماه امسال به 40 درصد خواهد رسانید که در سالهای گذشته کم سابقه بوده است. این وضعیت نگران کننده است./خبرآنلاین

 

نوشته شده در  2016-03-20  توسط taavony 


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ