شنیون عروس


اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

دواتگري: سهل‌‌انگاري در موازين قانوني درباره بهشتي مسجل است 

ناکامي‌وزير کشور در قانع کردن نمايندگان

 کميسيون امنيت ملي بالاخره پس از بررسي پرونده مرگ ستار بهشتي اعلام کرد که سهل‌انگاري در اجراي قانون عامل جان باختن اين وبلاگ نويس بوده است. با اينکه چندين روز از مرگ اين وبلاگ نويس مي‌گذرد که توسط نيروي انتظامي‌دستگير شده بود و به زنداني در رباط کريم انتقال پيدا کرده بود و پس از پيگيري‌ها به گفته مقامات مسئول چندين نفر در اين راستا دستگير شده‌اند اما هنوز عاملان اين حادثه مشخص نشده است.

با ورود مجلس به اين امر و پيگيري‌هاي صورت در نهايت برخي اقدامات غيرقانوني مشخص شد، برخي نمايندگان عقيده داشتند که اگر عوامل حادثه کهريزک به سزاي عمل خود مي‌رسيدند ديگر شاهد مرگ يک وبلاگ‌نويس نبوديم و اجراي قانون مي‌توانست از اقدامات غيرقانوني پيشگيري کند.

روز دوشنبه رئيس سازمان پزشکي قانوني اعلام کرده بود که در بررسي‌هاي صورت گرفته از جسد ستار بهشتي آثار خفگي و مسموميت مشاهده نشده است و مرگ وبلاگ‌نويس طبيعي بوده است که يک روز پس از اين اظهارات وي سخنان خود را تکذيب کرد.

روز گذشته بود که احمد شجاعي، رئيس سازمان پزشکي قانوني اظهارات منتشر شده قبلي به نقل خود را درباره علت مرگ ستار بهشتي که در رسانه‌ها منتشر شده را کذب دانست و گفت: اظهارات بنده به درستي منتشر نشده و درباره مرگ اين فرد هنوز در سازمان پزشکي قانوني جمع بندي نهايي انجام شده و آزمايشهاي پزشکي ادامه دارد.

به گزارش فارس، وي در پاسخ به اين پرسش که آيا ستار بهشتي به مرگ طبيعي يا غير طبيعي فوت کرده و آيا ضرب و جرح عامل مرگ وي بوده است توضيح داد: همه اين موارد در حال بررسي است و تا پايان تحقيقات که احتمالاً به زودي به اتمام مي‌رسد، نمي‌توانيم نتيجه قطعي را اعلام کنيم.

رئيس سازمان پزشکي قانوني در پاسخ به اين پرسش فارس که آزمايشهايي که تاکنون انجام شده چه نکته‌اي را ثابت کرده است، گفت: تا زماني که همه آزمايشها و بررسي‌هاي فني در کنار هم گذاشته نشود و جمع بندي نهايي انجام نشود، نمي‌توانيم اظهار نظر قطعي کنيم.

بررسي کميسيون امنيت ملي

اما پس از جلسه کميسيون امنيت ملي، دواتگري با بيان اينکه منتظر ارائه نتيجه آزمايشات تخصصي هستيم، گفت: در مقطع فعلي سهل انگاري در اجراي برخي موازين قانوني مسجل است اما کليت موضع نيازمند تحقيقات قضايي بيشتر است. نماينده مسئول پيگيري پرونده ستار بهشتي در کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس اعلام کرد: در مقطع فعلي سهل‌انگاري در اجراي برخي موازين قانوني مسجل است اما کليت موضع نيازمند تحقيقات قضايي بيشتر است.

به گزارش ايلنا، سيد حسين نقوي حسيني درباره جلسه ديروز کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس توضيح داد: بخش اول اين جلسه به سوالات نمايندگان از وزير کشور اختصاص يافت.

به گفته وي قاضي‌پور، نماينده اروميه در مورد علت عدم کنترل موزه‌هاي غرب کشور و عدم جلوگيري از تجارت غيرقانوني از وزير کشور سوال کرد که محمد نجار وزير کشور و معاونين توضيحات لازم را دادند و در نهايت نماينده اروميه از پاسخ‌هاي وزير قانع نشد.

وي ادامه داد: سوال دوم، سوال عوض حيدرپور، نماينده شهررضا بود ايشان از عملکرد استانداران و فرمانداران انتقاد و عدم تعاملات آنان را منشأ مشکلات بسياري دانست. حيدرپور نيز از توضيحات وزير کشور قانع نشد و بالاخره سوال سوم، سوال کاتب نماينده گرمسار بود.

سخنگوي کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس همچنين خبرداد:کاتب علت تفکيک شهرک صنعتي علي آباد از استان سمنان و الحاق آن به استان تهران بدون ضابطه و برخلاف قوانين تصميمات کشوري را جويا شد که پس از توضيحات وزير کشور، کاتب نيز از پاسخ وزير قانع نشد.

وي گفت: در ادامه جلسه، دواتگري نماينده ويژه کميسيون نتيجه بررسي‌ها، بازديدها و تحقيقات خود در مورد ستار بهشتي را به کميسيون گزارش کرد.

به گفته نقوي، وي با بيان اينکه منتظر ارائه نتيجه آزمايشات تخصصي هستيم، گفت: در مقطع فعلي سهل انگاري در اجراي برخي موازين قانوني مسجل است اما کليت موضع نيازمند تحقيقات قضايي بيشتر است.

سخنگوي کميسيون امنيت همچنين خبر داد: در اين جلسه لايحه پروتکل اصلاحي موافقتنامه کشتيراني تجاري بين دولت جمهوري اسلامي‌ايران و دولت جمهوري که با مطرح و با اکثريت آراء تصويب شد.

وي گفت: در ادامه جلسه پيشنهاد جوکار نماينده يزد مبني‌بر تشکيل کميته بسيج به عنوان يکي از کميته‌هاي فرعي مطرح شد که با اکثريت آراء تصويب شد.

بايد منتظر ماند که عاملان اين حادثه شناسايي و به دستگاه قضايي معرفي مي‌شوند يا نه و يا مانند پرونده کهريزک گذشت زمان شامل اين پرونده خواهد شد./مردم سالاری

 

نوشته شده در  2016-03-14  توسط taavony 


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ