پیشنهاد ایران به هند: «مبادله در آلمان»

 

تهران به دهلی نو پیشنهاد کرد شیوه ای موقت را برای پرداخت هزینه نفت خام وارداتی از ایران بپذیرد.

به نقل از بلومبرگ، براساس این شیوه، ایران ضمن تضیمن ادامه صادرات نفت خام به هند در ماه ژانویه جاری، پیشنهاد کرده است مبلغ این نفت صادراتی را از طریق واسطه بانکی در آلمان دریافت کند.

چندی پیش بانک مرکزی هند بر اثر اعمال فشارهای آمریکا، محدودیت های را برای مبادلات مالی با ایران وضع کرد که باعث شد استفاده از شیوه معمولی برای مبادله پول نفت خام صادراتی ایران به هند امکان پذیر نباشد.

هند یکی از وارد کنندگان عمده نفت خام از ایران است. ارزش نفت صادراتی ایران به هند 12 میلیارد دلار در سال اعلام شده است.

یک مقام ارشد دولتی در هند که خواست نامش اعلام نشود به خبرنگاران گفت: شرکت ملی نفت ایران (ان آی او سی) در نامه ای به شرکت های نفت هند پیشنهاد کرده است  هزینه نفت وارداتی از ایران را به حسابی در بانک" یوروبایش - ایرانیش هاندلس " (ای آی اچ) واریز شود.

این مقام هندی اضافه کرد: دولت دهلی نو به شرکت های نفت این کشور توصیه کرده که حساب های فردی را در بانک "استایت بانک اوف اندیا بنک" (اس بی آی) افتتاح کنند زیرا این بانک خود مبالغی را در بانک آلمانی مبادله می کند.

این در حالی است که اتحادیه اروپا نیز تحریم های مالی - بانکی را علیه ایران اعمال کرده است.

وی افزود: بانک مرکزی ایران حسابی را در بانک آلمانی "یوروبایش - ایرانیش هاندلس " دارد . مقر این بانک در شهر هامبورگ است و در زمینه ارائه خدمات و فرصت های بازرگانی با ایران فعالیت می کند. این بانک همچنین شعبه هایی در تهران و منطقه آزاد کیش دارد.

در همین راستا قرار است هیئتی از مسئولان هندی با سفر به تهران روز هفتم ژانویه جاری با مقامات ایرانی دیدار کنند تا درباره حل مشکل پرداخت پول نفت وارداتی از ایران به گفت وگو بپردازند. پیش از این نیز مقامات بانکی ایران و هند در باره این مشکل در پایتخت مالی هند یعنی شهر بمبئی دیدار کردند اما از دست یابی به راه حل باز ماندند.

شرکت ملی نفت ایران قبل از این به شرکت های نفت هند از جمله "گروه نفت هند" و" پالایش نفت و پتروشیمی بنگلور" پیشنهاد کرده بود در بانک "ای آی اچ" حساب های بانکی افتتاح کنند ولی دولت هند به شرکت های نفت این کشور توصیه کرد تا در بانک "اس بی آی" هند حساب های بانکی افتتاح کنند که این بانک نیز با همکاری "ای آی اچ" روند انتقال مبالغ مالی از هند به ایران را تسهیل کند.

"اس بی ای" بزرگترین بانک بدهکار در هند است که شعبه ای نیز در شهر فرانکفورت آلمان دارد.

ایران پس از عربستان سعودی بزرگترین صادرکننده نفت خام به هند است. هند یکی از وارد کنندگان بزرگ نفت خام در جهان به شمار می رود. نفت ایران 13 درصد از کل نفت وارداتی هند را تشکیل می دهد.

پیش از این شرکت های پالایش نفت هند تحت فشارهای تحریم های یکجانبه آمریکا، صادرات بنزین را به ایران متوقف کرده بودند...../تحلیل:عصرایران

نوشته شده در  2015-04-16  توسط taavony 


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ