گياه استيويا با شيريني 300 برابر قند، گياهي مناسب براي مبارزه با چاقي

 

تهران - گياهي به نام 'استيويا' با شيريني 300 برابر قند، گياه مناسبي براي مبارزه با چاقي فزاينده در كشورهاي مختلف است.

به گزارش گروه اخبار صوتي و تصويري ايرنا به نقل از گزارش روز سه شنبه شبكه الجزيره قطر، طي سال هاي اخير موارد چاقي و اضافه وزن در بسياري از كشورهاي جهان به شدت افزايش يافته است، لذا بسياري از متخصصان و شركت هاي مواد غذايي در تلاش براي يافتن مواد جايگزين قند هستند كه كالري آنها كم و شيريني آن معادل شيريني قند معمولي باشد تا افراد براي استفاده از اين مواد غذايي به جاي قند تشويق شوند.

گياه 'استيويا' در آرژانتين كه قبايل محلي در اين كشور قرن هاي متمادي از برگ هاي آن به عنوان ماده غذايي استفاده مي كردند، يكي از اين مواد جايگزين است كه اخيرا توجه دانشمندان را به خود جلب كرده است.

اين گياه فاقد كالري است، اما ميزان شيريني آن بالغ بر 300 برابر شيريني قند است و ويژگي هاي چاق كننده قند را ندارد.

هر ساله با فرا رسيدن فصل تابستان در بخش جنوبي كره زمين، مصرف نوشابه هاي گازي و نوشيدني هاي مختلف براي رفع تشنگي به شدت افزايش مي يابد. با توجه به افزايش چاقي و بيماري هاي متعدد ناشي از آن، مردم طي سال هاي اخير در صدد كاهش كالري دريافتي برآمده اند.

در آرژانتين هم اكنون مواد توليد شده از گياه استيويا در چاي و قهوه و ساير نوشيدني ها مورد استفاده قرار مي گيرد. استيويا بوته كوچكي است كه در كشورهاي استوايي كشت مي شود و اصل آن به پاراگوئه و شمال آرژانتين تعلق دارد.

تا پيش از دوران استعمارگري اسپانيا در دو كشور ياد شده، ساكنان آنها برگ هاي استيويا را به عنوان ماده غذايي مصرف مي كردند و در چاي مي انداختند.

يكي از شركت هاي محلي در آرژانتين اخيرا سرمايه گذاران را براي كاشت استيويا تشويق مي كند تا بتوان از آن به جاي قند استفاده كرد، زيرا تقاضاي جهاني براي اين گياه افزايش يافته است. ژاپني ها اولين كساني بودند كه اين گياه را به كشورشان بردند و آمريكايي ها هم اخيرا به آن تمايل پيدا كرده اند.

مطالعات انجام شده روي استيويا نشان مي دهد كه اين گياه فوايد بسيار زيادي براي جسم انسان دارد و همين امر تقاضاها در كشورهاي مختلف را براي دريافت استيويا افزايش داده است. اين گياه مي تواند با ويژگي هاي انواع مختلف خاك سازگار شود.

استيويا سرشار از ويتامين هاي گوناگون و مواد معدني است. به تازگي استيويا به بسياري از توليدات غذايي مانند نوشيدني ها و شكلات راه يافته است... / تحلیل : ایرنا

نوشته شده در  2015-04-16  توسط taavony 


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ