هشدار به تهرانی ها: در اولين بارش باران در خيابان‌ها‌ تردد نكنید

 

فارس: يك كارشناس برنامه‌ريزي انرژي، محيط زيست و تغييرات آب و هوا با اشاره به احتمال بارش باران اسيدي در تهران، هشدار داد: شهروندان تهراني به منظور حفظ سلامت خود از تردد در زير باران خودداري كنند.

 

محمد صادق احدي با اشاره به پيش‌بيني‌هاي سازمان هواشناسي مبني بر بارش باران طي روزهاي آتي و بالا بودن غلظت برخي آلاينده‌ها و احتمال بارش باران اسيدي در تهران، گفت: نمي‌‌گوييم حتماً باران اسيدي مي‌بارد اما با توجه به اينكه همه جوانب را لازم است در نظر داشته باشيم، توصيه مي‌شود مردم در اولين بارش باران در تهران از تردد در خيابان‌ها خودداري كرده يا در صورت امكان از چتر استفاده كنند.

اين كارشناس در حوزه آب‌وهوا گفت: اين هشدار و اقدامات پيشگيرانه است و تنها به دليل حفظ سلامت شهروندان تأكيد مي‌شود.

وي همچنين با اشاره به عوارض باران اسيدي اظهار داشت: در صورت بالا بودن غلظت برخي آلاينده‌ها و بارش باران اسيدي، سوختن برگ درختان را موجب مي‌شود؛ اسيد سولوفوريك يك ماده رنگ‌بر است و وقتي روي برگ درختان مي‌افتد رنگ آنها را از بين مي‌برد و بافت‌ها را مي‌سوزاند همچنين باعث سوزش پوست مي شوند.

احدي در پاسخ به اين پرسش كه آيا مي‌توانيم به مردم هشدار دهيم تا از تردد در شهر در روزهاي باراني خودداري كنند؟ بيان كرد: با توجه به اين‌ كه احتمال بارش باران اسيدي نيز وجود دارد، بهتر است اقدامات پيشگيرانه را از هم اكنون اتخاذ كنيم، بنابراين توصيه خوبي است كه به خاطر حفظ سلامت مردم داده مي‌شود.

اين كارشناس در حوزه آب‌وهوا بيان كرد: اگر وزش باد را داشته باشيم آلاينده‌ها جا به جا مي شود و آلاينده‌ها كمتر مي‌شوند و احتمال بروز مشكل و بارش باران اسيدي را كمتر مي‌كند.

وي گفت: در صورتي كه ميزان غلظت برخي آلاينده‌ها بسيار زياد باشد در صورت مخلوط شدن با آب مي‌تواند تشكيل باران اسيدي دهد.

اين كارشناس در حوزه محيط زيست بيان كرد: بارش باران اسيدي بستگي به ميزان غلظت آلاينده‌ها در اتمسفر دارد.

احدي گفت: اگر غلظت آلاينده‌ها كمتر باشد چندان تأثيري ندارد اما اگر اين غلظت از حدي بالاتر باشد در صورت تركيب با آب اثرات بدي را خواهد داشت.

وي با اشاره به اين‌كه هميشه آلاينده‌ها در هوا وجود دارند، گفت: اگر ميزان آنها بالا برود زماني كه با آب تركيب شوند، اثرات جانبي را به همراه دارند.

اين كارشناس در حوزه محيط زيست با اشاره به اينكه در طول اين مدت بيشتر آلاينده‌ ذرات معلق افزايش يافته است، گفت: همين كه ذرات معلق بالا مي رود باعث مي‌شود نفوذ ساير آلاينده‌ها به طبقات فوقاني جو كمتر شود به اين ترتيب ذرات معلق همچون مانعي عمل كرده و غلظت ساير آلاينده‌ها را نيز افزايش مي‌دهد.../فارس

نوشته شده در  2015-04-16  توسط taavony 


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ