پيشنهادجديداحمدي نژادبه سازمان ملل

 

رييس جمهوري در بيانيه اي به مناسبت روز بين المللي منع بهره برداري از محيط زيست در جنگ و درگيريهاي مسلحانه، رويكرد جمهوري اسلامي ايران را استقرار عدالت جهاني دانست و خواستار ايجاد سازوكاري براي شامل نمودن تخريب آلودگي محيط زيست به 'جرم محيط زيستي' از سوي سازمان ملل متحد شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، محمود احمدي نژاد در اين بيانيه هدف از اين پيشنهاد را كاهش فشارهاي ناشي از جنگ و پيكره محيط زيست و منابع طبيعي عنوان كرده و در ادامه جامعه جهاني را به ضرورت تدوين ، پذيرش و اجرايي نمودن 'كنوانسيون بين المللي در زمينه منع بهره برداري از محيط زيست در جنگ و درگيري هاي مسلحانه'دعوت و تشويق كرده است.

وي خاطرنشان كرد: تدوين و پيشبرد اهداف اين كنوانسيون و معرفي مجرمان و جنايتكاران زيست محيطي، حمايت همه جانبه سازمان ملل متحد را مي طلبد.

در ادامه اين بيانيه آمده است: جمهوري اسلامي ايران ، يكي از كشورهايي است كه در سه دهه اخير، مستقيم يا غير مستقيم تبعات ناگوار و سنگين ناشي از جنگ هاي منطقه اي را متحمل شده است.

وي يادآور شد: ما هنوز شاهد آسيب هاي ناشي از به كارگيري سلاح هاي شيميايي توسط رژيم بعثي صدام در جنگ تحميلي كه منجر به آلوده شدن انواع اكوسيستم ها به ويژه منابع آب و خاك و مناطقي از ايران شده است ، هستيم.

رييس جمهور در بخش ديگري از اين بيانيه تاكيد كرد: بدون ترديد حضور گسترده بيگانگان در منطقه استراتژيك خليج فارس از طريق تردد كشتي ها و ناوهاي جنگي ، به آتش كشيده شدن چاه هاي نفت و نفت كش ها و نشت آن به محيط زيست آبي و تخريب اكوسيستم ها و تنوع زيستي دريايي، همچنين درگيري ها در افغانستان و عراق و استقرار پايگاه هاي نظامي خارجي و متعاقب آن ، افزايش آلودگي هاي آبي ناشي از به كارگيري جنگ افزارها و شيوع بحران آب و خشك شدن تالاب ها و رودخانه هاي مشترك به اين بحران دامن زده است.

اين بيانيه مي افزايد: علي رغم ورود به قرن بيست و يكم و گسترش 'تفكر دهكده جهاني' متاسفانه با وجود كنوانسيون ها و پروتكل هاي زيست محيطي، حفاظت از منابع طبيعي كه از نظام هاي استقرار صلح و امنيت در جوامع مدني مي باشد، ناديده گرفته مي شود .

احمدي نژاد تصريح كرد: نزاع ها و كشمكش هاي قومي و مليتي در مناطق مختلف جهان و اثرات فرا مرزي اين درگيري ها،‌تمام پهنه خاكي و آبي كره زمين را درگير كرده و به سادگي نمي توان از آن گذشت.

وي براي نمونه به قرباني گرفتن بمباران اتمي هيروشيما توسط آمريكا از انسان ها و طبيعت با وجود گذشت چندين دهه و اختلال رويش گياهان و رشد جانوران و احياي اكوسيستم ها اشاره كرد و افزود: شاهديم كه استفاده از انواع فناوري ها براي توليد و مصرف انرژي و بيرون راندن رقبا در عرصه هاي مختلف اقتصادي ، باعث بروز رخدادهايي همچون'گرمايش جهاني' و 'افزايش انتشار گازهاي گلخانه اي' نيز شده است .

رييس جمهوري با بيان اين كه اسلام به عنوان آخرين دين آسماني ، بر حمايت از محيط زيست و حقوق انسان تاكيد فراوان داشته است خاطرنشان كرد: امروزه با همه پيچيدگي هاي علوم زيست محيطي ، اين دين آسماني همچنان مي تواند راهگشا باشد .

اين بيانيه مي افزايد: بر اساس آموزه هاي ديني ما، با توجه به اين كه دستيابي به صلح پايدار از رويكرد هاي جهاني و بين المللي است ، حفظ محيط زيست و منابع طبيعي در هنگام وقوع نزاع هاي مسلحانه و جنگ ، گام بلندي در انجام تعهد خود در قبال طبيعت و رسيدن به اين رويكرد بين المللي خواهد بود و در اين راستا كليد اصلي رويكرد ما ، استقرار عدالت جهاني است ..../تحلیل:عصرایران

نوشته شده در  2015-04-16  توسط taavony 


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ